Bizimle iletişime geçin

Android

Android 14, AV1 video codec bileşeni için donanım desteği gerektirecek

Google, açık metin videoları dağıtma çabalarını genişletmeye karar verdi.  Android 14'ün sistem gereksinimlerine göre hem tabletler hem de akıllı telefonlar için açık video codec bileşeni için donanım desteğinin yayınlanması bekleniyor.  İlgili giriş, AOSP'nin yorumlarında bulundu.  Resim Kaynağı: Daniel Romero / unsplash.com Şimdiye kadar zorunlu yazılım desteği vardı [.]


Google, Açık Video Biçimlerini dağıtmaya başvurdu: Android 14’ün birçok gereksinimi arasında, açık video kod çözücüsü için {donanım} yardımı akıllı telefonlarda ve tabletlerde elde edilebilir.

Resim Kaynağı: Daniel Romero / unsplash.com / unsplash.com’un konumu hakkında -.

Şimdiye kadar, birincil {donanım}, yalnızca AV1’in öncülleri olan etkilenen VP8 ve VP9 kodeklerini destekler. Google, Android 14 için nihai uyumluluk gerekliliklerini başlatmadı, ancak: beta modelinin piyasaya sürülmesinin Nisan ayında başlaması bekleniyor ve şirket, protokol faydalı kaynağı için uygun taleplere kısa süre içinde yanıt vermedi.

AV1, Google, Amazon, Netflix ve farklı firmaları içeren Alliance for Open Media tarafından geliştirilen bir codec bileşenidir. Google, girişimin enerjik bir destekçisidir ve {donanım} desteği, son yıldan bu yana cep telefonları için bir önceliktir. Firma ayrıca tüm içerik materyalini yeni formatta dönüştürerek YouTube video platformundaki teknik bilgiyi destekleyebilir.

Ve hücresel birimlerde, AV1, bu işlevi yonga setlerinde uygulamamış olan Qualcomm nedeniyle önemli ölçüde yaygın {donanım} desteği elde etmedi ve Google, yazılım programı uygulamasıyla içerik malzemesi olmaya devam ediyor. Ancak şirket kendini AV1 codec bileşeniyle sınırlamadı, çünkü Google’ın dolby Atmos ve dolby Vision’a alternatif ücretsiz seçenekler arasında en yenisini hazırladığını yakın zamanda fark etti.

Bir sorun bulursanız, fare ile seçin ve CTRL+ENTER düğmesine basın.

Kaynak bağlantısı

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ad Blocker Algılandı!

Reklamlarımız sizi rahatsız etmez, lütfen Adblock eklentisini web sitemizde devre dışı bırakın.

Refresh