Bizimle iletişime geçin

İos

Apple artık iOS 16.0 ve 16.0.1’i imzalamayarak sürüm düşürmeleri engelliyor

iOS 16 12 Eylül’de resmi olarak kamuoyuna açıklandı üç aylık beta testinden sonra. O zamandan beri Apple iki küçük güncelleme başlattı: iOS 16.0.1 ve iOS 16.0.2. Artık şirket, iOS 16.0 ve iOS 16.0.1’in her birini imzalamayı durdurdu, bu da müşterilerin artık iOS 16.0.2’den eski sürüme geçemeyeceği anlamına geliyor.

iOS 16.0.1 ve 16.0.2 artık imzalanmıyor

iOS 16.0.1 iPhone 14’ün mağazalara girmesinden iki gün önce, 14 Eylül’de piyasaya sürüldü. Yepyeni modalara özgü olan değiştirme, iPhone 14 müşterilerini etkileyen bazı hataları giderdi. Her hafta sonra, 22 Eylül’de Apple, iOS 16.0.2’yi başlattı.

iOS 16.0.1’den farklı olarak, iOS 16.0.2 temel hata düzeltmelerini getirdiği için tüm iPhone müşterilerinin erişimine açıldı. Ara sıra, değiştirme, iPhone 14 Pro’nun dijital kamerasının bazı uygulamalarda beklenmedik şekilde titremesini tetikleyecek bir zorluğu giderirken, ek olarak kalıcı kopyala ve yapıştır işlemini sistem genelinde anında çözüyor.

Eski iOS yapılarına geri dönmek, genellikle jailbreak iPhone’ları ve iPad’leri. Ancak, iOS 16 için bu düzeyde geliştirilmekte olan herhangi bir jailbreak aracının göstergesi yoktur. Bir Apple makinesini daha eski bir iOS modeline geri yüklemek, genellikle en yeni iOS modeline yükselttikten sonra önemli hatalarla karşılaşan müşteriler için yararlı olabilir.

iOS 16’dan iOS 15’e düşürme

Basitçe iOS 16.0’a geri dönemeseniz de, iOS 16.0.2’den iOS 15’e düşürme fırsatınız olmaya devam ediyor. Apple geçen hafta iOS 15.7’yi yayınladıiOS 16’yı kurmak istemeyen müşteriler için güvenlik düzeltmeleri getiriyor.

Bir iPhone veya iPad’i düşürmek isteyenler bunu başarmalıdır. Mac veya PC kullanarak.

Bu, Apple’ın müşterilere daha eski bir iOS modelinde kalmasına izin verme seçeneği sunduğu ilk zaman değil. Geçen yıl, iOS 15 erişilebilir hale gelir gelmez, kullanıcılar iOS 14’te daha uzun süre kalmayı seçebilir Apple yine de bunun için güvenlik güncellemeleri yayınlıyordu. Yine de, şirket birkaç ay sonra bu seçeneği kaldırdı. iOS 15.7’nin, iOS 16’ya yer seçiminde ne kadar uzun süre erişilebilir kalacağı belli değil.

FTC: Kazanç gelirleri otomatik satış ortaklığı köprülerini kullanıyoruz. Daha.


Daha fazla Apple haberi için YouTube’da 9to5Mac’e göz atın:

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ad Blocker Algılandı!

Reklamlarımız sizi rahatsız etmez, lütfen Adblock eklentisini web sitemizde devre dışı bırakın.

Refresh