Bizimle iletişime geçin

Teknoloji

ChatGPT Ocak ayında 100 milyon kullanıcıya ulaştı

ChatGPT, TikTok’tan yahut öteki tanınan uygulamalardan çok daha süratli büyüyor üzere görünüyor. Reuters ve CBS aracılığıyla verilen habere nazaran, tahlil ve ölçüm

ChatGPT, TikTok’tan yahut öbür tanınan uygulamalardan çok daha süratli büyüyor üzere görünüyor. Reuters ve CBS aracılığıyla verilen habere nazaran, tahlil ve ölçüm firması USB’nin yaptığı kullanıcı sayısı araştırması sonucu OpenAl tarafından geliştirilen sohbet robotu, ocak ayında aylık 100 milyondan fazla etkin kullanıcıya ulaştı. 

Sohbet robotu geçen yıl 30 Kasım’da herkesin kullanımına açıldı, lakin isminin yayılması daha da süratli oldu. Araştırmaya nazaran, kullanıma sunulduğu birinci ay içinde aylık 57 milyon etkin kullanıcısı bulunuyordu. Ocak ayına kadar ise yaklaşık 13 milyon ferdî kullanıcı tarafından ziyaret ediliyordu. Bir karşılaştırma yapılacak olursa, bilhassa genç kuşak çok tanınan olmasına karşın, TikTok’un aylık 100 milyon kullanıcıya ulaşması global pazara açıldıktan sonra dokuz ay içinde gerçekleşti. Öte yandan UBS analisti Lloyd Walmsley, Meta’nın Instagram’ının 100 milyon kullanıcıya ulaşmasının iki buçuk yıl aldığını kaydetti.

Ne var ki, ChatGPT kullanıcısı sayısı tarafında görülen bu süratli yükselmenin korunup korunmayacağını vakit gösterecek.

ChatGPT Nedir?

ChatGPT, kullanıcıların yaptığı sorgulara doğal ve insan gibisi karşılıklar sağlıyor. Bu durum o denli bi hâl aldı ki, eğitimciler bunun öğrenciler tarafından kopya çekmek için kullanacaklarından ötürü telaş duyuyor. MIT Tech Review, “ciddi doğruluk problemleri olsa da, ChatGPT üzere modellerin ziyanlı, önyargılı ve olgulara dayalı olarak yanlış içerik yayma konusunda berbat bir eğilimi olduğunu” belirtiyor. Üstelik şu anda, karşılaştırılabilir yeteneklere sahip öteki bir sohbet robotu da yok. Son çıkan haberlere nazaran, ChatGPT’nin süratli biçimde artan popülerliği Google’ın yöneticilerinin “kırmızı alarm” ilan etmesine ve şirketin Al geliştirme çalışmalarını hızlandırmasına sebep oldu.

Teknoloji devi, arama için bir sohbet robotu da dahil birkaç olası ChatGPT rakibi üzerinde çalışıyor ve bu yıl 20 yapay zekâ eserini sergilemeye düşünüyor. ChatGPT şu anda fiyatsız olarak kullanılıyor. Şirket, hizmet için fiyatlı bir plan kullanıma sunacaklarını duyurdu. Daha süratli karşılık müddetleri ve yeni özelliklere öncelikli erişim sunan ChatGPT Plus’ın test denemeleri başladı ve aylık meblağı 20 ABD Doları karşılığında sunulacak.

Kaynak: İndir

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ad Blocker Algılandı!

Reklamlarımız sizi rahatsız etmez, lütfen Adblock eklentisini web sitemizde devre dışı bırakın.

Refresh