Bizimle iletişime geçin

Teknoloji

Facebook ve Instagram’da Mavi Tik Özelliği Fiyatlı Oluyor

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın mavi tik fiyatlandırma atılımından sonra Facebook ve Instagram da harekete geçti. Her iki platformun da çatı şirketi olarak

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın mavi tik fiyatlandırma atağından sonra Facebook ve Instagram da harekete geçti. Her iki platformun da çatı şirketi olarak nitelendirilen Meta, Facebook ve Instagram için fiyatlı mavi tik özelliği getirmek istiyor. Premium aboneliğe ait bilgiler gelirken getireceği ayrıcalıklar merak konusu oldu. Bu hafta Avusturya ve Yeni Zelanda’da kullanıma açılması beklenen abonelik sisteminin en yakın vakitte tüm ülkelerce kullanılacağı açıklandı. 

Instagram ve Facebook Premium Abonelik Fiyatı Ne Olacak?

Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg kelam konusu abonelik için Web’de 11,99 dolar, iOS’ta 14,99 dolar fiyat ödeneceği açıklamasını yaptı. Tüm tekil kullanıcılar fiyatlarını ödemeleri halinde abonelik sahibi olabilecekken premium abonelik şirketler için şimdi geçerli değildir. 

Peki Ayrılacakları Neler?

Meta tarafından yapılan açıklamalara nazaran aboneliğe sahip olan kullanıcılar mavi bir rozet sahibi olacak. Gönderiler için daha fazla görünürlük imkanı ve taklitçilere karşı daha muhafazacı bir hesapları olacak. Ayrıyeten abonelik sahipleri Instagram ve Facebook’ta yayınlanan Story ve Reels videoları içim özel etiketlere ve kullanabilecekleri dijital para sistemine de sahip olabilecekler. Hizmete sahip olanların kimlik doğrulama hizmeti ve müşteri hizmetlerine direkt erişim üzere avantajları Twitter’da uygulanan mavi rozet uygulamasına benzemekte. 

Abonelik İçin Gerekli Koşullar

Meta Verified’a kayıt olmak için öncelikle asgarî aktivite ihtiyaçlarını karşılıyor olmak ve 18 yaşından büyük olmak ön şarttır. Akabinde Facebook ve Instagram’daki isim ve fotoğraf ile eşleşecek kimlik gerekli olacak.

Kaynak: İndir
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ad Blocker Algılandı!

Reklamlarımız sizi rahatsız etmez, lütfen Adblock eklentisini web sitemizde devre dışı bırakın.

Refresh