Bizimle iletişime geçin

Teknoloji

Hogwarts Legacy, Steam’de isminden kelam ettirmeye devam ediyor

Bu hafta Steam platformunun yayınladığı liste tekrar gündem oldu. Listeye damga vuran Hogwarts Legacy oyunu oldu.

Bu hafta Steam platformunun yayınladığı liste yeniden gündem oldu. Listeye damga vuran Hogwarts Legacy oyunu oldu.

Hogwarts Legacy Steam

Oyun dünyasında büyük bir kıymete sahip olan Steam platformu, bünyesinde farklı birçok oyunu barındırır. Çevrim içi ve çevrim dışı oyunları bulunan platformun çeşitli opsiyonları bulunur. Oyunun geliştiricisi Valve Corporation olarak biliniyor. Platformun temel hedefleri dijital dağıtım, dijital hak idaresi üzere imkanlar haricinde çok oyunculu oynanış tıpkı vakitte irtibat kurma imkanını da beraberinde getiriyor. Platformun kullanım emelleri ortasında; oyunların geniş çapta dağıtımı ve ilgili ortamların internet ile yayılımı ismine kullanılıyor.

Oyuncular açısından büyük kıymet taşıyan platform her hafta yayınladığı listeler ile birlikte dikkat çekiyor. Her hafta en çok satın alınan eserler tespit ediliyor. Daha sonrasında bu datalar herkesin görebileceği formda liste olarak yayınlanıyor. SteamDB olarak bilinen platform Steam bilgilerinin yayınlayınlandığı ve birçok oyuncunun ilgiyle takip ettiği bir platformdur. Steam temelli olan bu platform bu hafta da yayınladığı liste ile birçok oyuncunun dikkatini çekmeyi başardı.

Hogwarts Legacy Steam sıralaması ile dikkat çekti!

Topladığı bilgileri kullanıcılarla paylaşan SteamDB her hafta listeyi paylaşıyor. Bu hafta yayınladığı listede dikkat çeken ayrıntı birinci sırada yer alan oyun oldu. Bu haftanın birinci sırası ve yükselişe geçen oyunu Hogwarts Legacy oldu. 10 Şubat 2023 tarihinde piyasada yer edinen oyun, Harry Potter cihanında geçiyor.

1800’lerin sonlarında geçen Hogwarts Legacy yeni bir aksiyon rol yapma oyunu olarak kendini gösteriyor. Oyunun senaryosu ve grafikleri ilgi çekerken içerisinde yer alan easter egg’ler de merak konusu oldu. Konuşan aynalar, ses değiştiren şekerlemeler ve daha birçok kapalı özellik oyun içinde yer alıyor. Büyük bir sükse ile çıkan oyun çıktığı vakit diliminden itibaren ses getirerek oyuncular tarafından birinci sıralara yerleştirildi. StemDB’de de görüldüğü üzere oyun piyasaya sürülmesinin akabinde süratlice birinci sıralara yerleşmeyi başardı.

Kaynak: İndir
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ad Blocker Algılandı!

Reklamlarımız sizi rahatsız etmez, lütfen Adblock eklentisini web sitemizde devre dışı bırakın.

Refresh