Bizimle iletişime geçin

İos

iPhone 14 Sevilen Bir Mac Özelliğini Gizlice Gizliyor

bu iPhone 14 ve iPhone 14 Pro moda, uzun süredir devam eden bir Mac işlevini taşır, ancak buna izin veren ayar varsayılan olarak kapalıdır.

Kesinlikle yepyeni bir erişilebilirlik imkanı olan fonksiyon, iPhone’un bir başlangıç ​​zili çalmasına izin verir tıpkı Mac gibi. Etkinleştirildiğinde, ses yepyeni bir kapatma zili ile birlikte gelir.

Mac, 1987’deki Macintosh II’den bu yana bir başlatma ziline sahiptir ve müşterilerin fark etmeye başladığı uzun ömürlü “bong” sesi, 1991’den beri Mac’lerde yuvarlaktır. Ses, çalışma sisteminin yanı sıra denenmeden önce, güç açıldığında verilir. . Duyulduğunda, başlangıçta anında yürütülen tanılama değerlendirmelerinin hiçbir {donanım} veya temel yazılım programı sorunu tespit etmediğini belirtir.

‌iPhone 14‌ üzerindeki işlev, Ayarlar uygulamasının altında bulunur. UlaşılabilirlikGüç Açma ve Kapatma Sesleri ve müşterilerin ne zaman bir şey olduğunu bilmesini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır iPhone açıldı veya kapatıldı. Gadget’ın kendisine sabit kodlanmış olması nedeniyle ‌iPhone 14‌’te hemen oradadır; bu, bir değiştirme yoluyla eski birimlere eklenemeyeceği veya Apple’ın kendisi tarafından ‌iPhone 14‌ modellerinde değiştirilemeyeceği anlamına gelir.

Apple, birçok Kör müşterinin ve görme sorunu yaşayan diğer kişilerin şirketten “iPhone”larının yeniden başlatılıp başlatılmadığını bildirmek için şeffaf bir teknik talep etmesinin ardından başlatma ve kapatma çanlarını yepyeni bir erişilebilirlik işlevi olarak ekledi ve artık herkes bunlara izin verebilir. Tıpkı piyasaya sürülen Haptic klavye olasılığı gibi iOS 16birçok ‌iPhone 14‌ müşterisinin bu işleve izin verme olasılığı daha yüksektir.

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ad Blocker Algılandı!

Reklamlarımız sizi rahatsız etmez, lütfen Adblock eklentisini web sitemizde devre dışı bırakın.

Refresh