Bizimle iletişime geçin

Oyun

Riot Games çalınan kodlar ortasında League of Legends’in de olduğunu açıkladı

Birçok tanınan oyunun içerisinde yer alan ve milyonlarca oyuncuyu kendine bağlayan League of Legends yayımcısı Riot Games, geçen günlerde California merkezli

Birçok tanınan oyunun içerisinde yer alan ve milyonlarca oyuncuyu kendine bağlayan League of Legends yayımcısı Riot Games, geçen günlerde California merkezli bir siber taarruza uğramıştı. Açıklamalara nazaran ele geçirilen evraklar içerisinde firmanın paylaşmaya hazır olmadığı deneysel özellikler de yer alıyordu. Firmanın eski şifre tedbire sistemleri ile ilgili kimi bilgilerinin çalınmış olmasının tersine kullanıcı bilgilerinin hücumdan etkilenmemiş olması sevindirici haber oldu.  Dev oyun şirketi bu durumun içerik yayınlama yeteneklerini süreksiz olarak etkilediğini ve Teamfight Tactics ve League of Legends’ın yakınca çıkacağını açıkladıkları 13.2 güncellemesi de dahil birçok işlerini aksatacağını belirtti.

“Bir fidye e-postası aldık. Söylemeye gerek yok, ödemeyeceğiz.”

Hackerların oyunun hile muhafaza sistemi ve kaynak kodları karşılığında istedikleri 10 milyon dolar fidye ödemesini reddettiklerini açıklayan şirket, sızdırılan kaynak kodları nedeniyle yakında yeni hilelerin ortaya çıkabileceğini duyurdu. Firma bu mevzuda mağduriyet yaşamamak için çalışmalarını başlattı. Riot yapmış olduğu açıklamada korsanların bu kaynak kodları yayınlaması halinde oyun modlarının ve yeni özelliklerin çevrimiçi görüneceğini ancak oyun içerisinde yayınlanacağının da hiç bir garantisi olmadığını belirtti. Riot Games uğradığı taarruzun kimler tarafından yapıldığını araştırmak için kolluk kuvvetleri ve harici danışmanlarla birlikte çalışmaya başladı.

Riot Games, “Bu akın, inşa ortamımızı bozsa ve gelecekte sıkıntılara neden olabilse de en değerlisi, hiçbir oyuncu verisinin yahut oyuncu şahsî bilgisinin ele geçirilemeyeceğinden emin olmaya devam ediyoruz. Doğrusu, kaynak kodunun rastgele bir biçimde açığa çıkması, yeni hilelerin ortaya çıkma mümkünlüğünü artırabilir. Ataktan bu yana, hile tedbire üzerindeki tesirini kıymetlendirmek ve gerekirse düzeltmeleri olabildiğince çabuk uygulamaya hazır olmak için çalışıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Kaynak: İndir

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ad Blocker Algılandı!

Reklamlarımız sizi rahatsız etmez, lütfen Adblock eklentisini web sitemizde devre dışı bırakın.

Refresh