Bizimle iletişime geçin

Teknoloji

Samsung, kullanıcı güvenliği için kıymetli bir adım atmaya hazırlanıyor

Güney Koreli teknoloji devi olan Samsung, kullanıcıları siber akından koruyacak yeni bir güvenlik önlemi üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Güney Koreli teknoloji devi olan Samsung, kullanıcıları siber akından koruyacak yeni bir güvenlik önlemi üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Samsung

Son vakitlerde One UI 5.1 yazılım güncellemesini ve yeni kuşak şarj özelliğini birçok telefona getiren Samsung, hayli hareketli geçen Şubat ayındaki yazılım haberlerine de orta vermeden devam ediyor. Tabi bu yazılım güncellemeleri, şu anda piyasada bulunan en âlâ Samsung telefonlarından biri olan Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23’ün piyasaya sürülmesini harika bir biçimde açıklıyor.

Samsung artık ise yeni bir güvenlik özelliği olan Samsung Message Guard’ı duyurdu. Bu özellik ile telefonunuza gönderilen manzaralara taşınan sıfır gün akınlarını önlemeyi hedefliyor ve şu an Galaxy S23 serisinde mevcut durumda.

Kullanıcı güvenliği için çalışmalar başladı

Şirket, Galaxy telefonlarda bu çeşit hücumlarla ilgili hiçbir bilgi toplanmadığını açıkladı lakin bu özellik, geniş Galaxy portföyünün güvenliğini daha da artıracağı için piyasaya sürülüyor.

Samsung’a nazaran, makûs niyetli bir saldırgan, imaja muhakkak bir sıfır tıklama açığı ekleyebilir ve bu da onlara iletileriniz, galeriniz ve en makûs durumda bankacılık uygulamanız için giriş bilgileriniz de dahil olmak üzere telefonunuzun tam denetimini verir. Tüm bunların Galaxy telefonlarda gerçekleşebilecek önemli güvenlik açığı olduğunu belirtelim lakin Samsung bu türlü bir siber cürüm olayı hakkında rastgele bir rapor almadı.

Kaynak: İndir
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ad Blocker Algılandı!

Reklamlarımız sizi rahatsız etmez, lütfen Adblock eklentisini web sitemizde devre dışı bırakın.

Refresh