Bizimle iletişime geçin

Teknoloji

Starlink Dünyanın Her yerinde İnternet İçin Çalışmalar Yapıyor

Elon Musk’ın başında olduğu SpaceX’in uydusu olan Starlink, dünya genelinde internet hizmeti vermeye hazırlandığı yeni servisi test etmeye başladı.

Elon Musk’ın başında olduğu SpaceX’in uydusu olan Starlink, dünya genelinde internet hizmeti vermeye hazırlandığı yeni servisi test etmeye başladı.

ABD ve Avrupa’nın birden fazla kısmında 48 ülkenin kullanımına açılan SpaceX’in uydusu Starlink için, uydu hizmeti alan kimi abonelerine neredeyse dünyanın her yerinde internete bağlanmayı sağlayacak yeni bir hizmetin test edildiği ortaya çıktı.

Starlink, Yakında Daha Fazla Yerden Çekecek İnternet Yapısını Geliştirmeye Başladı

Global Roaming Service yani Global Dolanım Hizmeti, ismi verilen bu yeni hizmet 599 dolarlık temel Starlink, Kritine ek olarak ayda 200 dolar karşılığında yeni global sirkülasyon uydu internet hizmetini test ediyor.

Küresel deveran internet hizmetinde dünya bazında ilişki sağlanması için Starlink’in uydular ortasında kontaklarıyla uzay lazeri kullanacak. Şirketin kullanıcılarına için gönderdiği bir iletide, “Starlink’inizin dünyanın çabucak her yerinden karadan bağlanmasını sağlayan Starlink Küresel Roaming hizmetini denemeye davetlisiniz” dedi.

Starlink’in yeni hizmeti en yakın vakit içinde içinde test edilmeye başlanacak ama birinci etapta zayıf temas sorunu yaşanabileceğini yahut hiç olmaması da bekleyebileceğini söyledi. Şirket, “Ancak bu durum vakit içinde kıymetli ölçüde iyileşecektir” dedi.  Lakin Hindistan’ın da içinde bulunduğu kimi ülkelerin şimdi onaylamadığı için Starlink’in dünyanın her yerinde sirkülasyon interneti nasıl gerçekleştireceği şimdi net değil.

Şirket, kullanıcılar için global sirkülasyondan mutlu kalmaları haline, 30 gün içinde donanımın tam iadesi için geri dönebileceğini söyledi.  Bununla birlikte, şirket, “Hizmet rastgele bir vakitte duraklatılabilir yahut iptal edilebilir” sözlerine yer verdi. Şu anda, global deveran için ödeme sırf dolar cinsinden yapılabiliyor.

Şirket, “ABD dışında bulunuyorsanız, Starlink Kitinin İthalatçısı olarak hareket etmekten de sorumlu olacaksınız, bu da gerekirse gümrük vergileri ve ithalat vergilerinin ödenmesini içerebilir” dedi.

Kaynak: İndir
Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ad Blocker Algılandı!

Reklamlarımız sizi rahatsız etmez, lütfen Adblock eklentisini web sitemizde devre dışı bırakın.

Refresh