Bizimle iletişime geçin

İos

Yandex, Google’dan Kopya Çekti

Rus Devi Yandex, SEO kodunu resmen Google’dan kopyaladı!

Rus Devi Yandex, SEO kodunu resmen Google’dan kopyaladı!

Yandex, kullanıcı kitlesine akıllı eser ve hizmet sunan bir teknoloji devidir. Yandex’in global emeli, kullanıcısına çevrim içi ve çevrim dışı dünyada daha rahat hareket etmeleri için yardımcı olmaktır. 1997 yılından bu yana faaliyetlerde bulunan Yandex, kullanıcı kitlesine birinci günden bu yana en üst düzeyde arama ve bilgi hizmetleri sağlamakta, ulaşım, navigasyon ve mobilde dünya genelinde faaliyet göstermektedir. Dünya genelinde 30 ofisi bulunan Yandex, 2011 yılından bu yana NASDAQ’ta süreç görmektedir. Siyasi bir motivasyonu olan eski bir Yandex çalışanından alınan duyumlara nazaran; Rus web portalının birçok eseri için geniş kapsamlı bir kaynak kodu havuzunu sızdırmış. Bu çalışan toplamda 47,8 GB boyutunda belge sızdırmış ve bu evrakın içinde anti spam kuralları dışında Yandex’in kaynak kodu bulunmaktadır.

Yandex

Yandex, resmen Google’dan kopya çekti

2023 Ocak başlarında, eski bir Yandex çalışanının, SEO web portalının birçok eseri için geniş kapsamlı bir kaynak kodu deposunu sızdırdığı ve potansiyel olarak karanlık sanata ışık tuttuğu sav edilmektedir. Sızdırılan web tabanı için bir dizi iç görü sunulsa da birçok web sitesinin Yandex’e nazaran Google’da âlâ sıralanmak isteyeceğini belirtmekte yarar bulunmaktadır. Her iki şirket içinde yıllar içinde ortak web mühendisleri bulunmaktadır. Yandex, Google’ın birçok açık kaynağını kullanıyor ve sızan kod tabanında Google datalarına yapılan atıflar görünüyor. Bununla birlikte derinlemesine incelenen Yandex sızıntısının çağdaş bir arama motoru anatomisine ait genel bir fikir verileceğini fakat Rus Arama Haberleri doğrultusunda, Yandex’in sızdırılan sıralama arama faktörlerinin birçoğunun kullanılmadığını yahut resmi olarak amortismana tabi tutulduğunu savunuyor.

Haberde belirtilen sözlere nazaran, toplamda 47,8 GB büyüklüğünde bir sızdırma mümkün. Evrakların içerisinde ise antispam dışında Yandex’in tüm kaynak kodları bulunmaktadır. Ham kaynak kodları herkesin ilgisini çekecek bir şey olmasa bile, sızıntının bir modülü olarak 17, 854 arama sıralaması faktörünün ortaya çıkarıldığını bildiren raporu işi farklı hale getirmektedir. Sızdırılan kod tabanı bir dize fikir sunsa bile birçok web sitesinin Google Yandex’e nazaran çok daha güzel bir sıralamaya sahip olmasını sağlayacak olmasıdır. Aslında her iki şirketin de yıllardır ortak web mühendisleri ile çalıştıkları bir gerçek. Yandex, Google’ın birçok kaynak teknolojisini kullanıyor.

Kaynak: İndir

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ad Blocker Algılandı!

Reklamlarımız sizi rahatsız etmez, lütfen Adblock eklentisini web sitemizde devre dışı bırakın.

Refresh