Bizimle iletişime geçin

Teknoloji

Yeni Honda Integra Hatchback Çin’de kullanıcı karşısına çıktı

Honda’nın yeni modeli Integra Hatchback, sedan modeline nazaran yapılan değişiklikler ile daha sportif hale getirilmiş. Honda’nın 2021 yılında Çin’de tanıttığı

Honda’nın yeni modeli Integra Hatchback, sedan modeline nazaran yapılan değişiklikler ile daha sportif hale getirilmiş. Honda’nın 2021 yılında Çin’de tanıttığı yeni Integra sedanı, yeni Civic’e çok benzetilmişti. Japon şirketi Honda bu sefer de Honda Integra’nın hatchback versiyonu ile karşımıza geldi. Honda’nın yeni modeli Integra Hatchback, GAC-Honda ortak şirketi tarafından üretilecek. Yeni hatchback model, 11. jenerasyon Honda Civic’i temel almakta.

Honda yeni Integra Hatchback’ i iki farklı versiyon ile satışa sunacak. Satışa sunulacak hibrit versiyonda, Atkinson çevrimli 2.0 lt motor yer almakta. Bahsi geçen motor, elektrik yardımıyla 6000 d/d’da 141 beygir güç ve 450d/d’da 186 Nm tork üretiyor. Başka seçenek ise 180 beygir gücünde ve 240 Nm tork üreten 1.5 litre turbo akaryakıtlı motora sahip. Yeni model şanzıman olarak 6 ileri manuel yahut CVT şanzıman seçenekleri ile satışa sunulacak.

Honda Integra Hatchback modeli, tasarım olarak Integra’nın sedan gövde tasarımı üzere Civic model ile yüksek benzerliğe sahip olsa da farklı tasarım özelliklerine de sahip. Modelin ön tarafında bulunan farları ve daha keskin tampona sahip olması tasarım farklılıkları ortasında. Modeli ayrıştıran bir öbür özelliği ise yan tarafta bulunan jantları. Modelin art dizaynında ise dikey reflektörler ve daha sportif tasarlanan art difüzör de dizayna farklılık katıyor. Ama bu difüzör tasarımı yalnızca Integra Hatchback’in akaryakıtlı modelinde mevcut. Modelin hibrit versiyonunda krom egzoz çıkışları yer almamakta.

Fiyatı daha açıklanmamış olan yeni Honda Integra Hatchback modeli için ön siparişler başladı. Çin’in mahallî medyası ise başlangıç fiyatının 129.900 yuan (361.600 Tl) civarlarında olacağını iddia ediyor.

Kaynak: İndir

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ad Blocker Algılandı!

Reklamlarımız sizi rahatsız etmez, lütfen Adblock eklentisini web sitemizde devre dışı bırakın.

Refresh