Bizimle iletişime geçin

Oyun

Youtube Shorts’ta para kazanmak artık mümkün olacak

İçerik üreticileri için YouTube’den sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. 2020 yılında YouTube tarafından geliştirilen bir toplumsal medya uygulaması olarak

İçerik üreticileri için YouTube’den sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. 2020 yılında YouTube tarafından geliştirilen bir toplumsal medya uygulaması olarak sunulan YouTube Shorts’ta para kazanma periyodu 1 Şubat 2023’te başladı.

Jonah Manzano kendisine YouTube tarafından gelen maili paylaşarak haberi duyurdu. YouTube tarafından gönderilen mailde şu bilgiler yer alıyor, “Kısa müddet evvel içerik oluşturuculara YouTube İş Ortağı Programına katılmaları ve para kazanmaları için daha fazla yol sunan bir dizi değişiklik duyurduk. Bu değişiklikleri mümkün kılmak için YouTube İş Ortağı Programı koşullarımızı güncelledik. Farklı formatlarda içerik oluşturma ve kazanma konusunda daha fazla esneklik sağlayan yeni bir modüler yapı sunuyoruz. Tüm YPP İçerik Üreticilerinin programda kalmak için 10 Temmuz 2023 tarihine kadar yeni Temel Koşulları kabul etmesi gerekecek. İçerik oluşturucuların kazanmaya başlamak için belli para kazanma modüllerinin koşullarını da kabul etmeleri gerekecek.”

Dört adımda Shorts’ta reklam geliri paylaşımının işleyiş şekli

1- Her ay, Shorts Akışındaki görüntüler ortasında yayınlanan reklamlardan elde edilen gelirler bir havuzda toplanarak hem içerik üreticileri ödüllendirmek hem de müzik lisanslama maliyetlerini karşılamak için kullanılır.

2- Shorts Akışı reklamlarından elde edilen gelirler, para kazanan içerik üreticiler tarafından yüklenen Shorts görüntülerinin görüntüleme sayısına ve müzik kullanımına nazaran ayrılır. Müzik kullanan içeriklerde gelir üretici ile müzik iş ortakları ortasında paylaştırılır

3- İçerik Üretici Havuzu’ndaki toplam gelir, para kazanan içerik üreticilerin yüklediği Shorts görüntülerinin aldığı toplam görüntüleme sayısındaki hissesine nazaran dağıtılır.

4- Para kazanan içerik üreticiler, müzik kullanmış olup olmamaları fark etmeksizin, kendilerine ayrılan gelirin %45’ini alır.

İçerik üreticilerinin gelir elde edebilmeleri için Yeni Temel Şartları ve Shorts Para Kazanma Modülünü kabul etmeleri gerekiyor.

Kaynak: İndir

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ad Blocker Algılandı!

Reklamlarımız sizi rahatsız etmez, lütfen Adblock eklentisini web sitemizde devre dışı bırakın.

Refresh