Bizimle iletişime geçin

Teknoloji

Zelzele Sonrasında Operatörler Kullanım Kapasitesini Artırdı, Fiyatsız Konuşma Tanımladı

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde gerçekleşen sarsıntının tesiri devam ediyor. Sarsıntının büyüklüğü 7.4 büyüklüğünde ölçülmüş ve yakın etrafında yer alan öbür

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde gerçekleşen sarsıntının tesiri devam ediyor. Zelzelenin büyüklüğü 7.4 büyüklüğünde ölçülmüş ve yakın etrafında yer alan öbür birçok bölgede de hissedilmiş. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adana, Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa üzere kentlerde şiddetli hissedilirken; Mersin, Konya üzere başka yakın bölgelerde de şiddetli formda hissedilmiştir. Zelzele sonrasında ise artçılar devam ediyor. En büyüğü 6.6 olmak üzere 66 artçı sarsıntının meydana geldiği belirtildi. Bu durum sonucunda irtibat operatörleri de devreye girdi ve tüm bölgeleri ilgilendiren açıklamalar da bulundular.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom zelzeleden etkilenen tüm bölgelerde fiyatsız halde internet ve konuşma paketi tanımladı. Operatörler tıpkı vakitte taşınabilir baz istasyonlarıyla bölgede kapasite artırımına gitti. Bununla birlikte kısıtlı hizmet veren bölgelerin de olduğunun altı çizildi. Bölgede gerçekleşen yüksek şiddetli sarsıntı ve artçı zelzeleler güç altyapısını da belirli oranda olumsuz etkiledi. Altyapının yaşadığı olumsuz durum elektrik kesintilerine neden oldu. Bu durum sonucunda birçok kişi kâfi bağlantısı sağlayamadı. Bu noktada operatörler devreye girerek birtakım faaliyetlerde bulundular.

Türk Telekom; Kahramanmaraş’ta yaşanan zelzele ile ilgili kederini belirtirken zelzele bölgesinde bulunan müşterileri için fiyatsız konuşma ve internet yükleminde bulunduğunu belirtti. Bağlantıya kapalı olan müşterileri için taşınabilir, internet ve sabit sınırların görüşmeye açıldığını ekledi. 

Turkcell’de Kahramanmaraş ve etraf bölgelerde meydana gelen sarsıntıdan ötürü ıstırabını belirtti. Müşterileri için sınırlarına acil irtibat muhtaçlıkları ismine fiyatsız konuşma, SMS ve internet tanımladığını iletti. Bölge için takımlarının yönlendirildiğini ve kısıtlı kapasiteyle hizmet veren alanlarının yer aldığını da belirten Turkcell Geçmiş olsun Türkiye notunu da ekledi.

Vodafone’da başka operatörler üzere Kahramanmaraş ve etraf vilayetler için geçmiş olsun bildirisini iletirken, afet bölgesinde bulunan müşterileri için irtibat kolaylığı oluşturma hedefiyle fiyatsız konuşma, sms ve internet tanımladığını belirtti. Vodafone bildirisinin sonunda “Geçmiş olsun Türkiye” iletisini da iletti.

Kaynak: İndir

Continue Reading
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ad Blocker Algılandı!

Reklamlarımız sizi rahatsız etmez, lütfen Adblock eklentisini web sitemizde devre dışı bırakın.

Refresh